Přeskočit na hlavní obsah

Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou jedním z nejmodernějších řešení náhrady chybějících zubů. Přicházejí ke slovu, když je zub a jeho kořen poškozen natolik, že běžné metody ošetření selhávají. Implantát, jednoduše řečeno, funguje jako umělý kořen zubu, na který pak můžeme jednoduše připevnit korunku, můstek či protézu.

Na naší klinice zavádíme implantáty švédské značky Astratech od výrobce Dentsply Sirona Implants s více než 30letou praxí na trhu. Implantáty Astratech splňují naše náročné požadavky na kvalitu, vyznačují se krátkou dobou hojení a jsou klinicky prověřené. Naši zubní lékaři pravidelně navštěvují zahraniční kongresy a individuální stáže u těch nejlepších světových odborníků a jsou také členy tuzemských a zahraničních stomatochirurgických společností.

Popis zákroku

1. Vstupní vyšetření

Před vlastním zavedením implantátu je nutná důkladná kontrola stavu vašich zubů a kontrola množství a kvality zubní tkáně.

2. Sestavení léčebného plánu a cenová kalkulace

Na závěr vstupního vyšetření vám stanovíme podrobný léčebný plán a provedeme individuální časovou a cenovou kalkulaci.

CHIRURGICKÁ FÁZE

3. Zavedení implantátu do kosti

Samotné zavedení implantátu provádíme ambulantně pod lokální anestezií. V místě chybějícího zubu se vyvrtá do čelistní kosti otvor, do něhož se následně zavede titanový implantát. Operace končí zašitím operační rány nad implantátem. Zhojení titanového implantátu v kosti trvá přibližně 6–8 týdnů.

4. Příprava sliznice pro budoucí náhradu

Před otiskováním je důležité, aby se sliznice v okolí implantátu vytvarovala do správného tvaru. K tomu slouží tzv. vhojovací váleček. Zavedení tohoto válečku provádíme v lokální anestezii.

PROTETICKÁ FÁZE

5. Otiskování implantátu

Po úplném zhojení implantátu provedeme otisk, na jehož základě pak zubní technik zhotoví zubní náhradu (korunku). Zhotovení náhrady trvá přibližně 1-2 týdny.

6. Nasazení protetické náhrady

Jakmile je zhotovena protetická náhrada (korunka, můstek či protéza), připevní ji zubní lékař k implantátu popř. implantátům. Na závěr lékař provede drobné úpravy pro zajištění pohodlného skusu a bezchybného vzhledu náhrady.

Co vám zákrok přinese

Hlavní výhodou zubních implantátů je jejich nízká invazivita (není třeba brousit okolní zuby). Implantát je v ústech pevně ukotven, což přináší větší pohodlí při jídle i v běžném životě. Zubní implantáty budou vypadat a fungovat jako vaše pravé zuby.

Cena zákroku

Cena je individuálně stanovena po vstupním vyšetření a závisí na konkrétním rozsahu a náročnosti léčby. Finální cena je součtem cen chirurgické a protetické fáze léčby.

 

Implantát dle typu – chirurgická fázeod 14 500 Kč
Implantát dle typu – protetická fázeod 14 500 Kč

 

Mám zájem o tento zákrok