Přeskočit na hlavní obsah

Zubní implantáty

Zubní implantáty patří v dnešní době k nejmodernějšímu řešení náhrady chybějících zubů. Implantáty přicházejí ke slovu, kdy je zub a jeho kořen poškozen natolik, že běžné metody ošetření selhávají. Ty, jednoduše řečeno, nahradí chybějící kořen zubu. Implantát pak funguje jako umělý kořen zubu, na který pak můžeme jednoduše připevnit korunku, můstek či protézu.

V dnešní době se náhrada implantátem stává metodou první třídy. Zavádíme implantáty švédské značky Astratech od výrobce Dentsply Sirona Implants s více než 30letou praxí na trhu. Implantáty Astratech splňují naše náročné požadavky na kvalitu, vyznačují se krátkou dobou hojení a jsou klinicky prověřené. Naši zubní lékaři pravidelně navštěvují zahraniční kongresy a individuální stáže u těch nejlepších světových odborníků a jsou také členy tuzemských a zahraničních stomatochirurgických společností.

Popis zákroku

1. Vstupní vyšetření

Před vlastním zavedením implantátu pacient absolvuje vstupní vyšetření. Součástí tohoto vyšetření je důkladná kontrola stavu zubů, kontrola množství a kvality kostní tkáně. Poté pacientovi individuálně sestavujeme léčebný plán a provádíme časové a cenové kalkulace.

2. Zavedení implantátu do kosti

Samotné zavedení zubního implantátu provádíme jako ambulantní ošetření pod lokální anestezií. V místě chybějícího zubu se vyvrtá do čelistní kosti otvor, do něhož se následně zavede titanový implantát. Operace končí zašitím operační rány nad implantátem. Zhojení titanového implantátu v kosti trvá přibližně 6-8 týdnů.

3. Příprava sliznice pro budoucí náhradu

Před otiskováním je důležité, aby se sliznice v okolí implantátu vytvarovala do správného tvaru. K tomu slouží tzv. vhojovací váleček. Zavedení tohoto válečku provádíme v lokální anestezii.

4. Otiskování implantátu a odevzdání náhrady

Po úplném zahojení je třeba celou situaci v ústech otisknout. Otisk slouží k přenosu polohy implantátu na model, na němž pak zubní technik zhotoví zubní náhradu. Zhotovení náhrady se pohybuje v časovém rozsahu 1-2 týdnů.

Co vám zákrok přinese

Hlavní výhodou zubních implantátů je jejich nízká invazivita, tzn. není třeba brousit zuby okolní. Implantát je v ústech kotven pevně, což přináší větší pohodlí při jídle i v běžném životě. Zubní implantáty budou vypadat a fungovat jako Vaše pravé zuby.

Mám zájem o tento zákrok