Přeskočit na hlavní obsah

Záchovná stomatologie a protetika

Záchovná stomatologie si klade jediný cíl, a to udržet zuby co nejdéle ve Vašich ústech. Pilířem záchovné stomatologie jsou preventivní prohlídky.  Preventivní prohlídka u zubního lékaře je velice důležitým krokem a základním předpokladem k udržení zdravého chrupu.  Je dobré ji absolvovat zhruba jednou za půl roku. V našem Stomatologickém centru jsou preventivní prohlídky hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Velký důraz klade Stomatologické centrum Onedent na mikroinvazivní preparaci. Nedílnou součástí minimálně invazivní stomatologie je co nejmenší a nejjemnější preparace zubu při odstraňování zubního kazu nebo broušení zubů na protetiku (fasety, korunky či můstky). Proto v našem Stomatologickém centru odstraňujeme zubní kaz vždy v lokální anestesii pomocí mikrovrtáčků pod mikroskopem či s lupovými brýlemi s patřičným zvětšením. 

Celokeramické nebo metalokeramické korunky?

Zubní korunka je umělá náhrada zubu, jež byl poškozen kazem, úrazem nebo jiným vlivem. Představujeme Vám dva nejpoužívanější druhy zubních korunek.

Jedním z nich je korunka metalokeramická. Ve stomatologii se používá velmi dlouho a je běžným standardem. Skládá se z kovového vnitřního pláště, na který je nanesen estetický keramický materiál. Jelikož však šedý kov uvnitř korunky nepříznivě ovlivňuje výslednou barvu zubu, dávají zubaři v současné době přednost korunce celokeramické.

Korunka celokeramická, jak už název napovídá, se skládá pouze z individuálně vrstvené keramiky. Díky tomu je možné zhotovení přirozeně vypadajících korunek, které jsou k nerozeznání od Vašich vlastních zubů. Za použití těch nejmodernějších postupů jsme v našem stomatologickém centru schopni docílit vysoké přesnosti.

Mám zájem o tento zákrok